ФЕДЕРАЦІЯ АЙКІДО ЙОШИНКАН ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Айкідо - одне з бойових мистецтв, що зародилося в Японії. Після Другої світової війни айкідо швидко поширилося і в даний час стає все більш популярним у багатьох країнах. Айкідо-бум можна побачити по всьому світу.
Принцип Айкідо — не чинити опір законам природи, а гармонізувати, не використовуючи фізичну силу.
Техніки айкідо застосовуються з використанням вашої власної сили разом із силою супротивника. Це означає, що незалежно від того, чи сильний ви або слабкий, великий або маленький, чоловік або жінка, молодий або старий, ви можете займатися айкідо.

У тренуваннях Айкідо немає суперництва, почуття перемоги чи поразки.
Ви завжди тренуєтеся, щоб удосконалювати себе, з чистим серцем та чистим розумом у гармонії з вашим партнером.
Айкідо називають «бойовим мистецтвом гармонії».

Сутність айкідо полягає у приказці `masakatsu agatsu, katsuhayahi`, що означає "справжня перемога - перемога над самим собою", тобто мета айкідо не в тому, щоб доводити свою силу у поєдинку з іншою людиною. Суперництво існує швидше із собою, а мета – викувати і загартувати своє тіло і розум у вигляді розумової, фізичної та духовної дисципліни регулярних тренувань.

Айкідо походить від Дайто-рю Айкі-дзюдзюцу.
Кажуть, що Дайто-рю було засновано 800 років тому Сінра-Сабуро Мінамото-но Йосіміцу. Сім'я Кай Гендзі Такеда (один із місцевих правителів самураїв) зберегла Дайто-рю як секретне бойове мистецтво у сім'ї. Ніхто не знав навіть назви цього бойового мистецтва, поки Сокаку Такеда Сенсей не почав викладати це мистецтво поза сім'єю наприкінці 19 століття.

Вивчаючи Дайто-рю та інші бойові мистецтва на додаток до своїх власних ідей, Айкідо було розроблено сенсеєм Моріхеєм Уесібой, який був чудовим учнем Сокаку Такеда. Айкідо розпочало своє поширення після Другої світової війни як бойове мистецтво, що відповідає сучасності за духом та технікою.